WEBINAR: DZIECKO I RODZINA WOBEC WOJNY 

Szanowni Państwo!

Sytuacja geopolityczna w ostatnich kilku dziesięcioleciach jeszcze nigdy tak dramatycznie nie wpływała na nasze życie jak obecnie. Wszyscy patrzymy na to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą z ogromną obawą i smutkiem. Ma to wpływ również na nasze codzienne życie. Do naszych szkół i przedszkoli chodzą ukraińskie, rosyjskie i białoruskie dzieci. Napływają kolejni uchodźcy – głównie matki z dziećmi. Rodziny te mają traumatyczne doświadczenie wojny, smutku i lęku o własne życie oraz życie najbliższych. Lęk i obawy są powszechne również u polskich dzieci i uczniów, którzy jeszcze niedawno doświadczyli silnego stresu w związku z pandemią.

Nie chcemy zostawić wszystkich uczniów i ich rodziców – niezależnie od pochodzenia – bez wsparcia i pomocy. Dlatego Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie, z inicjatywy Miasta Krakowa w ramach procesowego wspomagania szkół i placówek oraz przy współpracy z Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli Instytut Nauki Lektikon zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów i specjalistów pracujących z dziećmi i rodzicami na cykl webinarów “Dziecko i rodzina wobec wojny – interwencja kryzysowa, wsparcie psychologiczne, mediacje wielokulturowe.

Dnia 4 marca od godziny 16.00 do 18.00 szczególnie zapraszamy specjalistów pracujących w szkołach, przedszkolach i placówkach (pedagogów, psychologów, terapeutów).


Link do rejestracji: https://lektikon.pl/.../konferencja-dziecko-i-rodzina.../


Webinary odbędą się na platformie livewebinar. Udział w webinarach jest bezpłatny.

Link do pokoju konferencyjnego zostanie wysłany zarejestrowanym osobom w piątek 4 marca, w godzinach 8.00 – 10.00.

W razie pytań prosimy o kontakt: Katarzyna Płonka, tel. 605 222 609, e-mail: k.plonka@lektikon.edu.pl


Serdecznie zapraszamy!

 

Opublikowano 02 mar 2022