Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi

Szanowni Państwo,

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie, z inicjatywy Miasta Krakowa w ramach procesowego wspomagania szkół i placówek oraz  przy współpracy z Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli Instytut Nauki Lektikon zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów i specjalistów pracujących z dziećmi i rodzicami na 7 spotkanie w ramach cyklu webinarów “Dziecko i rodzina wobec wojny – interwencja kryzysowa, wsparcie psychologiczne, mediacje wielokulturowe".

12 kwietnia od godziny 16.00 do 18.00 szczególnie zapraszamy nauczycieli wychowawców, psychologów, pedagogów, specjalistów ze szkół i poradni. Podczas spotkania porozmawiamy o roli asystenta międzykulturowego oraz jego zadaniach w klasie ogólnodostępnej i oddziałach przygotowawczych.  Webinary poprowadzą Urszula Majcher-Legawiec oraz Anna Bashak i Liudmila Dubrovska.

Sytuacja geopolityczna w ostatnich kilku dziesięcioleciach jeszcze nigdy tak dramatycznie nie wpływała na nasze życie jak obecnie. Wszyscy patrzymy na to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą z ogromną obawą i smutkiem. Ma to wpływ również na nasze  codzienne życie. Do naszych szkół i przedszkoli chodzą ukraińskie, rosyjskie i białoruskie dzieci. Napływają kolejni uchodźcy – głównie matki z dziećmi. Rodziny te mają traumatyczne doświadczenie wojny, smutku i  lęku o własne życie oraz życie najbliższych. Lęk i obawy są powszechne również u polskich dzieci i uczniów, którzy jeszcze niedawno doświadczyli silnego stresu w związku z pandemią. Nie chcemy zostawić wszystkich uczniów i ich rodziców – niezależnie od pochodzenia – bez wsparcia i pomocy. 

Link do rejestracji: https://lektikon.pl/wydarzenie/konferencja-dziecko-i-rodzina-wobec-wojny-online-7/ 

Webinary odbędą się na platformie livewebinar. Udział w webinarach jest bezpłatny. Link do pokoju konferencyjnego zostanie wysłany w potwierdzeniu rejestracji.

W razie pytań prosimy o kontakt: Katarzyna Płonka, tel. 605 222 609, e-mail: k.plonka@lektikon.edu.pl

Szczegóły VII spotkania na poniższym plakacie:


Opublikowano 09 kwi 2022