Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi

WEBINAR 3:DZIECKO I RODZINA WOBEC WOJNY


Szanowni Państwo,

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu “Dziecko i rodzina wobec wojny – interwencja kryzysowa, wsparcie psychologiczne, mediacje wielokulturowe."

Sytuacja geopolityczna w ostatnich kilku dziesięcioleciach jeszcze nigdy tak dramatycznie nie wpływała na nasze życie jak obecnie. Wszyscy patrzymy na to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą z ogromną obawą i smutkiem. Ma to wpływ również na nasze codzienne życie. Do naszych szkół i przedszkoli chodzą ukraińskie, rosyjskie i białoruskie dzieci. Napływają kolejni uchodźcy – głównie matki z dziećmi. Rodziny te mają traumatyczne doświadczenie wojny, smutku i lęku o własne życie oraz życie najbliższych. Lęk i obawy są powszechne również u polskich dzieci i uczniów, którzy jeszcze niedawno doświadczyli silnego stresu w związku z pandemią.

Nie chcemy zostawić wszystkich uczniów i ich rodziców – niezależnie od pochodzenia – bez wsparcia i pomocy. Dlatego Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie, z inicjatywy Miasta Krakowa w ramach procesowego wspomagania szkół i placówek oraz przy współpracy z Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli Instytut Nauki Lektikon zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów i specjalistów pracujących z dziećmi i rodzicami na 3 spotkanie w ramach cyklu webinarów “Dziecko i rodzina wobec wojny – interwencja kryzysowa, wsparcie psychologiczne, mediacje wielokulturowe.

15 marca od godziny 16.00 do 18.00 szczególnie zapraszamy nauczycieli wychowawców, psychologów, pedagogów, specjalistów ze szkół i poradni.

Link do rejestracji: https://lektikon.pl/wydarzenie/konferencja-dziecko-i-rodzina-wobec-wojny-online-3/ 

Webinary odbędą się na platformie livewebinar. Udział w webinarach jest bezpłatny. Link do pokoju konferencyjnego zostanie wysłany w potwierdzeniu rejestracji.


W razie pytań prosimy o kontakt: Katarzyna Płonka, tel. 605 222 609, e-mail: k.plonka@lektikon.edu.pl


Opublikowano 11 mar 2022