Z okazji dzisiejszego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, chcielibyśmy zwrócić uwagę na bardzo poważny i niestety coraz powszechniejszy problem wśród dzieci i młodzieży – samookaleczenia. Zjawisko to dotyka coraz większej liczby młodych osób, a zrozumienie jego przyczyn i rozpoznanie sygnałów ostrzegawczych jest kluczowe w udzieleniu wsparcia. W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa broszurę informacyjną poświęconą temu zagadnieniu, która zawiera cenne wskazówki na temat tego, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach, jak reagować na sygnały zagrożenia oraz gdzie szukać pomocy. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałem oraz do udostępniania informacji dalej – razem możemy zadbać o zdrowie psychiczne młodych ludzi!
Przeczytaj więcejDrodzy Uczniowie, W ramach Tygodnia Świadomości o Dysleksji przygotowaliśmy dla Was krótkie informacje dotyczące specyficznych trudności edukacyjnych, takich jak dysleksja, dysgrafia i dysortografia. Wiele osób w szkole może mieć trudności z czytaniem, pisaniem czy ortografią – i to jest całkowicie normalne! Ważne jest jednak, aby zrozumieć, na czym te trudności polegają i jak sobie z nimi radzić. Dysleksja i podobne trudności nie oznaczają, że ktoś jest mniej inteligentny czy zdolny. To po prostu inny sposób, w jaki mózg przetwarza informacje. W tych materiałach dowiecie się, jakie są objawy dysleksji, dysgrafii i dysortografii oraz jak można sobie z nimi radzić na co dzień – zarówno w szkole, jak i poza nią. Chcemy, żebyście wiedzieli, że nie jesteście sami, a odpowiednie wsparcie pomoże Wam osiągać sukcesy w nauce, niezależnie od tych wyzwań. Jesteśmy tu, aby Wam pomóc!
Przeczytaj więcejSzanowni Państwo, W ramach Tygodnia Świadomości o Dysleksji przygotowaliśmy dla Was krótkie informacje dotyczące specyficznych trudności edukacyjnych, takich jak dysleksja, dysgrafia i dysortografia. Dysleksja oraz inne specyficzne trudności w nauce to zagadnienia, które dotykają coraz większej liczby dzieci w wieku szkolnym. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie: jak rozpoznać te trudności u swojego dziecka? Wczesna diagnoza oraz odpowiednie wsparcie mogą odegrać kluczową rolę w rozwoju i edukacji dzieci z tego typu wyzwaniami. W artykule omówimy objawy, które mogą wskazywać na ryzyko dysleksji oraz innych specyficznych trudności edukacyjnych, a także podpowiemy, jak rodzice mogą wspierać swoje dzieci w procesie nauki. Celem jest lepsze zrozumienie tych zjawisk i zapewnienie dzieciom odpowiednich narzędzi, aby mogły osiągać swoje cele, niezależnie od trudności, z którymi się mierzą. Wspólnie możemy wspierać nasze dzieci w drodze do sukcesu, zrozumienia i akceptacji. Zapraszamy do lektury i współpracy na drodze wspierania edukacyjnego rozwoju każdego dziecka!
Przeczytaj więcej