12 wrz 2019

Pierwsze spotkanie sieci dla nauczycieli dzieci z doświadczeniem migracji i jpjo

Pierwsze spotkanie Sieci Wsparcia dla nauczycieli dzieci z doświadczeniem migracji i jpjo odbędzie się 16. września w poniedziałek w Centrum Języka i Kultury Polskiej UJ (ul. Grodzka 64) w sali 205 (drugie piętro) o godzinie 17.00. W planie diagnoza potrzeb i plan pracy Sieci. Porozmawiamy też o internetowych zasobach materiałów przydatnych w nauczaniu Ukraińców polszczyzny. Zapraszamy serdecznie! Dominika Izdebska-Długosz koordynator sieci współpracy i samokształcenia

Przeczytaj więcej
05 wrz 2019

Zapisy do sieci współpracy i samokształcenia w roku szkolnym 2019/2020

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek! Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi oraz Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogiczne realizują zadania związane ze wspomaganiem rozwoju szkół/przedszkoli i placówek. Objęliśmy procesowym wspomaganiem przedszkola i szkoły. Wsparcie obejmuje pomoc w rozwiązywaniu trudności, problemów oraz w zwiększeniu kompetencji nauczycieli i podniesienia jakości pracy przedszkola/szkoły/placówki.

Przeczytaj więcej
22 sie 2019

UKRAIŃSKIE DZIECKO W POLSKIEJ SZKOLE

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach dot. dzieci ukraińskich. UKRAIŃSKIE DZIECKO W POLSKIEJ SZKOLE - Dlaczego popełnia wciąż te same błędy językowe i jak z nimi walczyć; - Skąd brać materiały nauczania i jak tworzyć własne według potrzeb dzieci; - Czym jest nauczanie języka polskiego jako obcego; - Czym różni się nauczanie polskiego jako obcego osób ukraińskojęzycznych od nauczania użytkowników innych języków.

Przeczytaj więcej