02 mar 2022

WEBINAR: DZIECKO I RODZINA WOBEC WOJNY

WEBINAR: DZIECKO I RODZINA WOBEC WOJNY 

Szanowni Państwo!

Sytuacja geopolityczna w ostatnich kilku dziesięcioleciach jeszcze nigdy tak dramatycznie nie wpływała na nasze życie jak obecnie. Wszyscy patrzymy na to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą z ogromną obawą i smutkiem. Ma to wpływ również na nasze codzienne życie. Do naszych szkół i przedszkoli chodzą ukraińskie, rosyjskie i białoruskie dzieci. Napływają kolejni uchodźcy – głównie matki z dziećmi. Rodziny te mają traumatyczne doświadczenie wojny, smutku i lęku o własne życie oraz życie najbliższych. Lęk i obawy są powszechne równie...

Przeczytaj więcej

02 mar 2022

Poradnik dla nauczycieli - Jak rozmawiać z uczniami o wojnie?

Jak rozmawiać z uczniami o wojnie?


Obecna sytuacja geopolityczna ma ogromny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Powszechne są lęki i obawy nie tylko wśród dorosłych, ale też dzieci i polskich uczniów. Nie chcemy i nie możemy zostawić ich bez wsparcia i pomocy. WARTO ROZMAWIAĆ o tym co czują i przeżywają. Dlatego oddajemy w Państwa ręce przygotowany przez Panią Urszulę Majcher-Legawiec, pedagoga pracującego w naszej Poradni, poradnik o tym jak rozmawiać z uczniami o wojnie i obecnej sytuacji, w której się znaleźliśmy.


POBIERZ PORADNIK

Przeczytaj więcej
25 lut 2022

Wsparcie - obecna sytuacja geopolityczna na terenie Ukrainy

Telefoniczny dyżur wsparcia Szanowni Państwo, informujemy, że wobec obecnej sytuacji geopolitycznej na terytorium Ukrainy pozostajemy w gotowości wsparcia w postaci telefonicznego dyżuru. Harmonogram dyżurów terapeutycznych naszych pracowników znajdziecie Państwo po rozwinięciu posta.

Przeczytaj więcej